LINKMANAGER I LOGTUNNEL

KLIENT ZDALNEGO DOSTĘPU

Rozwiązanie Secomea oferuje całą paletę sposobów zdalnego dostępu, od pełnego tunelowania VPN, do prostego dostępu webowego lub do pulpitu z poziomu przeglądarki internetowej. Wszystkie te metody mogą być łączone w jednym rozwiązaniu i są wspierane przez wszystkie modele gateway’ów SiteManager.

LINKMANAGER DLA WINDOWS
– PEŁNE TUNELOWANIE

LinkManager jest przeznaczony dla inżynierów automatyków i umożliwia im łączenie się zdalne z PLC, HMI i innym sprzętem, by w transparentny sposób korzystać z oprogramowania narzędziowego zainstalowanego lokalnie na komputerze PC inżyniera. LinkManager zapewnia, że zdalny sprzęt wydaje się dostępny tak, jakbyś był na miejscu. LinkManager umożliwia tunelowanie TCP/IP, USB, portu szeregowego (Serial) a nawet tunelowany dostęp do warstwy drugiej (Layer2) całej zdalnej sieci.

LINKMANAGER MOBILE – zdalny dostęp z dowolnego urządzenia

LinkManager Mobile umożliwia Ci zdalny dostęp przez przeglądarkę internetową na twoim PC lub urządzeniu mobilnym. Jest idealny do dostępu do interfejsów graficznych (webserwer, VNC, RDP) urządzeń takich jak PLC czy HMI oraz kamery IP w celu monitorowania ich działania oraz zapewnienia asysty operatorowi maszyny oraz wsparcia serwisowego. Wsparcie funkcji klienta VNC wbudowanego w przeglądarkę (in-browser VNC) ułatwia szybkie połączenie z szeroką gamą urządzeń automatyki. LinkManager Mobile nie wymaga instalacji na PC, tablecie czy telefonie, działa w standardowej przeglądarce i wymaga jedynie zalogowania do konta LinkManager Mobile.

LOGTUNNEL – TUNELE TWORZONE METODĄ DRAG-AND-DROP

LogTunnel powstał by móc tworzyć statyczne połączenia tunelowane do centralnych systemów SCADA, MES, ERP lub innych systemów, na przykład zbierających dane. LogTunnel można skonfigurować tak, by urządzenia zdalne nawiązywały połączenia z centralną lokalizacją (PUSH), lub by stroną inicjującą połączenie była lokalizacja centralna (PULL). LogTunnel wspiera TCP/IP dając funkcjonalność standardowych połączeń VPN, ale bez występowania uciążliwych konfliktów adresów IP oraz potrzeby eksponowania publicznych adresów IP. Po prostu używasz SiteManager po obu stronach połączenia a konfiguracja polega na przeciągnięciu odpowiednich ikon (drag’n’drop) w GateManager GUI.

Przetestuj w Twojej firmie

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana rozwiązaniem Secomea, może je bezpłatnie wypróbować.